לקבלת עזרה מנציג
זמן המתנה ממוצע לתמיכה  דקה ו-30 שניות
צרו קשרכניסה  |  הרשמה
עליך לאפשר הפעלת סקריפטים בדפדפן לצורך תפקוד תקין של האתר
  פתיחת קריאת שירות  
דף הבית » במה אנו תומכים

רשתות ביתיות ונתבים

המומחים של Support.Online יגדירו את הרשת הביתית שלך בצורת קבוצת עבודה: WorkGroup ב-Windows Xp או לחלופין, HomeGroup ב-WINDOWS 7 - השיטה החדשה, הקלה והידידותית יותר מבית מייקרוסופט.
לחץ להגדלה

מהי רשת ביתית או משרדית? זהו למעשה קשר רציף בין כמה יחידות מחשב. אלו מסוגלות 'לשוחח' ביניהן תוך שהן יוצרות מעין מתחם תקשורת סגור בו הן יכולות לשתף ביניהן קבצים, להשתמש ביישומים דומים או באותם מכשירים (אשר פועלים גם הם במסגרת אותה רשת), להעביר מסרים ועוד.

 

הקמתה של רשת כזו דורשת מומחיות והבנה בתחום. אם אין ברשותך את הידע המתאים, השאר לנו את העבודה. מומחי התמיכה של Support.Online יגדירו עבורך את הרשת ויוודאו שהיא עובדת כראוי.

 

כל משתמש בעל יותר ממחשב אחד, בבית או במשרד, יכול כיום להקים רשת משלו – חיבור בין מחשבים, אם בעזרת כבלי רשת (חיבור קווי) או בעזרת נתב (חיבור אלחוטי, ללא צורך בכבלים כלל).


יתרונותיה של רשת כזו מתבטאים בעיקר בנוחות השיתוף: ניתן לשלוח ולהעביר קבצים בין המחשבים בקלילות, ללא צורך בצריבת דיסקים או בהעתקה לרכיב חיצוני (Disk On Key למשל). אפשר להעביר בדרך זו קבצי תמונות, מסמכים, שירים, סרטים, תוכנות ועוד.

 

בנוסף, ישנם התקנים שונים אשר תומכים בעבודת רשת, כדוגמת מדפסת שאינה שייכת למחשב אחד בלבד אלא משמשת את כלל המחשבים או טלוויזיה (התקן 'טרי', שקיים בטלוויזיות החדשות בשוק) שמתחברת לרשת באמצעות כבל או מתאם רשת אלחוטי. כך, ניתן לצפות בקבצי מדיה שונים שנמצאים על יחידות המחשב, דרך מסך הטלוויזיה.

 

הטלוויזיות התומכות בהתקן השיתוף DNLA (Digital Living Network Alliance) מאפשרות לך ליהנות מחידושים טכנולוגיים נוספים: העברת תמונות מהסמארטפון שלך ישירות אל הטלוויזיה וכן שליטה על הטלוויזיה דרך המכשיר הסלולארי, אשר משמש כשלט חכם לכל דבר.


חשוב לציין כי כל התקן המחובר לאחד המחשבים ברשת, כגון סורק או כונן DVD, יכול בקלות להיות משותף ונגיש לכולם.

 

בעזרת אנשי Support.Online, תוכל לזכות בכל היכולות הללו, ואף להגביל ולאפשר הרשאות ספציפיות עבור כל משתמש ברשת הביתית. לדוגמא:

 

  • קריאה בלבד: מצב בו המשתמש יוכל לראות את הקבצים אשר נמצאים ברשת, אך מבלי לעשות בהם שינויים.
  • קריאה וכתיבה: המשתמש יוכל לראות את הקבצים וכן לערוך בהם שינויים.
  • שליטה מלאה: המשתמש יכול לראות ולערוך את הקבצים, כמו בסעיף הקודם ואף גם למחוק אותם במידת הצורך.

 

לרוב, אנו מקימים את הרשת על ידי חיבור המודם הראשי למכשיר שנקרא נתב רשת (אלחוטי או קווי), אשר מאפשר לשתף גם את הנתונים המגיעים מרשת האינטרנט עם כלל המחשבים בבית או בארגון.

 

כיצד זה מתבצע בפועל?

 

המומחים של Support.Online יגדירו את הרשת הביתית שלך בצורת קבוצת עבודה: WorkGroup ב-Windows Xp או לחלופין, HomeGroup ב-WINDOWS 7 - השיטה החדשה, הקלה והידידותית יותר מבית מייקרוסופט.

 

כמשתמש קצה (בעל המחשב שנמצא ב'קצה' הרשת), עניין הגדרות הנתב (Router) אינו פשוט. יש לבצע הגדרת כתובות איי.פי (IP Address - כתובת ייחודית המזהה כל מחשב ברשת), קינפוג (Config) והגדרת שיתוף הנתב וכן הגדרת רשת האינטרנט לכל המשתתפים. כל אלו חייבים להתבצע על ידי אדם בעל ידע וניסיון רב.


ללא הגדרות נכונות, שירותים ותוכנות אינטרנט ייחודיות (מסנג'ר, סקייפי, מאגרי מידע, נתוני בורסה, משחקי רשת, תוכנות להעברת קבצים דרך האינטרנט ועוד) לא יעבדו כראוי, משום שכל אלו דורשים פתיחה והגדרה של פורטים (ports) והפנייתם אל מחשב הקצה בבית או במשרד ואל האינטרנט החיצון, באופן ישיר ופתוח, ללא חסימות (לרוב, נתבים חוסמים את רב הפורטים המיוחדים).


אנחנו לא ממליצים לך לעשות ניסויים בהתקנת רשת כזו. זמנך יקר - תן לאדם מומחה שזו עבודתו העיקרית לבצע את ההגדרות הללו תוך מספר רגעים, בביטחון רב ומתוך ידע מקצועי עשיר לגבי כל דגמי הראוטרים הנמצאים בישראל ובעולם.

 

לא מכיר מומחה כזה? אנשי התמיכה המקצועיים שלSupport.online  יעשו זאת בשבילך.
 

המאמר נכתב על-ידי אופיר מנור, מנהל תחום ההדרכה בחברת Support.Online


ראשי
אודותינו
מפת אתר
יתרונות השירות
הצהרת פרטיות
שאלות נפוצות
הצעות עבודה !!!
במה אנו תומכים
שירותים
צרו קשר
תקנון
לאתר מותאם לסלולרי
כניסת לקוחות
רישום לקוח חדש
Facebook
     
Google+
     
YouTube
GlobalSign SSL
   
PCI DSS